WYKAZ PARTII WPISANYCH DO EWIDENCJI PARTII POLITYCZNYCH
(na podstawie prawomocnych postanowień w sprawach o wpis do ewidencji
przekazanych Państwowej Komisji Wyborczej przez Sąd Okręgowy w Warszawie
w trybie określonym art. 15 ustawy o partiach politycznych)

Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o partiach politycznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 580) ewidencję partii politycznych prowadzi Sąd Okręgowy w Warszawie. Prawomocne postanowienia Sądu w sprawach o wpis do ewidencji ogłasza się nieodpłatnie w "Monitorze Sądowym i Gospodarczym" oraz przekazuje Państwowej Komisji Wyborczej (art. 15 ustawy). Poniższy wykaz partii wpisanych do ewidencji partii politycznych jest prowadzony na podstawie prawomocnych postanowień w sprawach o wpis do ewidencji, przekazanych Państwowej Komisji Wyborczej przez Sąd Okręgowy w Warszawie w trybie określonym art. 15 ustawy o partiach politycznych. Wykaz ma charakter wyłącznie informacyjny.

Lp. EwP Nazwa Adres siedziby
1. 2 Stronnictwo Demokratyczne 00-626 Warszawa, ul. Marszałkowska 9/15 lok. 69
2. 4 Polska Partia Socjalistyczna 00-555 Warszawa, Al. Niepodległości 161 lok. 2
3. 12 Unia Europejskich Demokratów
00-581 Warszawa, ul. Marszałkowska 2 lok. 4
4. 23 Unia Polityki Realnej 00-019 Warszawa, ul. Złota 7 lok. 18
5. 34 Polskie Stronnictwo Ludowe 00-539 Warszawa, ul. Piękna 3A
6. 48 Polska Wspólnota Narodowa Warszawa, ul. Hoża 25 m. 13
7. 49 Krajowa Partia Emerytów i Rencistów Warszawa, ul. Koszykowa 59 lok. 15
8. 53 Liga Polskich Rodzin 04-028 Warszawa, Al. Stanów Zjednoczonych 51, pok. 603
9. 58 Narodowe Odrodzenie Polski 00-052 Warszawa, ul. Mazowiecka 11/49
10. 62 Unia Pracy Warszawa, ul. Nowogrodzka 4
11. 76 Ruch Katolicko Narodowy 00-682 Warszawa, ul. Hoża 62 lok. 1
12. 87 Sojusz Lewicy Demokratycznej 00-019 Warszawa, ul. Złota 9 lok. 4
13. 90 Porozumienie Polskie 04-113 Warszawa, ul. Łukowska 4 m. 23
14. 113 Przymierze Ludowo-Narodowe 38-440 Iwonicz-Zdrój, Lubatowa 65
15. 124 Prawo i Sprawiedliwość 02-018 Warszawa, ul. Nowogrodzka 84/86
16. 131 Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 00-490 Warszawa, ul. Wiejska 12a
17. 136 Unia Polskich Ugrupowań Monarchistycznych 51-171 Wrocław, ul. Czajkowskiego 45A lok. 10
18. 148 Liga Obrony Suwerenności 80-308 Gdańsk, ul. Wita Stwosza 73 p. 1/2
19. 152 Komunistyczna Partia Polski 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Trzeciego Maja, skrytka pocztowa 154
20. 176 Chrześcijańska Demokracja III Rzeczypospolitej Polskiej Warszawa, Al. Jerozolimskie 11/19
21. 182 Partia Zieloni
00-676 Warszawa, ul. Marszałkowska 53/46
22. 191 Socjaldemokracja Polska 30-611 Kraków, ul. Generała Juliana Filipowicza 10 lok. 49
23. 196 Stronnictwo Pracy Warszawa, ul. Franciszkańska 6
24. 203 Stronnictwo Narodowe 04-782 Warszawa, ul. Brzoskwiniowa 13
25. 213 Organizacja Narodu Polskiego - Liga Polska 00-363 Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56 lok. 39
26. 215 Stronnictwo Narodowe im. Dmowskiego Romana 95-035 Ozorków, ul. Nowy Rynek 17
27. 227 Wolność i Równość 00-681 Warszawa, ul. Hoża 51
28. 229 Polski Ruch Monarchistyczny 40-012 Katowice, ul. Dworcowa 15
29. 234 Stronnictwo Polska Racja Stanu 30-419 Kraków, ul. Do Wilgi 23
30. 243 II Rzeczpospolita Polska
30-307 Kraków, ul. Barska 31/1
31. 253 Związek Słowiański 00-634 Warszawa, ul. Jaworzyńska 8/10
32. 257 Obrona Narodu Polskiego 40-694 Katowice, ul. Wczasowa 16E/5
33. 259 Inicjatywa Feministyczna
00-140 Warszawa, Al. Solidarności 115/2
34. 261 Konfederacja Polski Niepodległej 31-636 Kraków, osiedle Oświecenia 44/44
35. 266 Prawica Rzeczypospolitej 02-781 Warszawa, ul. Kolbego 14/17
36. 277 Stronnictwo „Piast" 20-716 Lublin, ul. Rzemieślnicza 6
37. 279 Polska Lewica 01-473 Warszawa, ul. Strawczyńska 17
38. 293 Europa Wolnych Ojczyzn - Partia Polska 30-432 Kraków, ul. Janka Szumca 16
39. 296 Polska Patriotyczna 93-357 Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 18
40. 298 Samoobrona 00-508 Warszawa, Al. Jerozolimskie 11/19 lok. 14
41. 302 Lepsza Polska 02-134 Warszawa, ul. 1-go Sierpnia 49 lok. 9
42. 307 Kongres Nowej Prawicy 00-682 Warszawa, ul. Hoża 86 lok. 410
43. 310 Partia Rozwoju 51-604 Wrocław, ul. Śniadeckich 19
44. 313 Twój Ruch
00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 39
45. 315 Stronnictwo Patriotyczne Polski i Polonii 02-695 Warszawa, ul. Tuchlińska 4/20
46. 319 Solidarna Polska 25-518 Kielce, ul. Warszawska 29/3a
47. 321 Samoobrona Odrodzenie 00-622 Warszawa, ul. Polna 3A lok. 14
48. 322 Demokracja Bezpośrednia 01-019 Warszawa, ul. Nowolipki 14/130
49. 327 Stronnictwo Ludowe "Ojcowizna" RP 35-074 Rzeszów, ul. Piłsudskiego 8-10
50. 328 Polska Partia Piratów 00-514 Warszawa, ul. Marszałkowska 84/92, lok. 117
51. 330 Polskie Stronnictwo Demokratyczne 04-957 Warszawa, ul. Jadwigi Smosarskiej 12
52. 331 Liga Narodowa
02-001 Warszawa, Al. Jerozolimskie 83 lok. 9
53. 333 Porozumienie Jarosława Gowina
00-544 Warszawa, ul. Wilcza 23 m. 29
54. 335 Wspólnota 01-637 Warszawa, ul. Szajnochy 7 lok. 2
55. 336 Ruch Sprawiedliwości Społecznej 03-982 Warszawa, ul. 21 Pułku Piechoty Dzieci Warszawy 7 lok. 21
56. 341 Przedsiębiorcza Rzeczypospolita Polska 01-919 Warszawa, ul. Wólczyńska 204
57. 346 Normalny Kraj 02-001 Warszawa, Al. Jerozolimskie 89/43
58. 351 Piast – Jedność Myśli Europejskich Narodów 62-700 Turek, ul. 3 Maja 2/9
59. 353 Lewica Razem 02-502 Warszawa, ul. Łowicka 25 lok. P4
60. 355 Partia Wolności 01-843 Warszawa, ul. Oczapowskiego 2 lok. 74
61. 358 Biało-Czerwoni 04-083 Warszawa, ul. Igańska 34/129
62. 359 Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin 11-036 Gietrzwałd, Woryty 79G
63. 362 Nowoczesna
00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 27
64. 363 Godne Życie 98-220 Zduńska Wola, ul. Kościelna 34
65. 366 Wolni i Solidarni 00-489 Warszawa, ul. Wiejska 2
66. 370 Partia Chłopska 03-259 Warszawa, ul. Szlachecka 48
67. 371 Ruch Narodowy 00-666 Warszawa, ul. Noakowskiego 10/12
68. 372 Jeden-PL 64-000 Kościan, ul. Wiśniowa 2/1
69. 374 Liga Samorządowa Pierwsza 43-200 Pszczyna, ul. Grzebłowiec 34
70. 375 Regionalna. Mniejszość z Większością 45-364 Opole, ul. Słowackiego 10
71. 376 Ślonzoki Razem 41-506 Chorzów, Al. Bojowników o Wolność i Demokrację 46, Zajazd Batory
72. 379 Śląska Partia Regionalna 40-014 Katowice, ul. Mariacka 37/3a
73. 381 Aktywni Samorządowcy 58-130 Żarów, Mielęcin 13
74. 382 Inicjatywa Obywatelska 42-600 Tarnowskie Góry, ul. Legionów 37C
75. 383 Ruch 11 Listopada 20-076 Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 68/9
76. 384 Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów 05-077 Warszawa Wesoła, ul. Borkowska 22
77. 386 Wiosna Roberta Biedronia
81-042 Gdynia, ul. Wejherowska 16
78. 387 Alternatywa Społeczna 64-300 Nowy Tomyśl, Przyłęk 22
79. 388 Polska Partia Ochrony Zwierząt 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Sienkiewicza 12
80. 389 Teraz! 02-013 Warszawa, ul. Lindleya 16
81. 390
Jedność Narodu 00-845 Warszawa, ul. Łucka 20/103
82. 391 Partia Kierowców 98-200 Sieradz, ul. Broniewskiego 5D
83. 393 Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi 20-111 Lublin, ul. Rynek 2
84. 394 Skuteczni Piotra Liroya-Marca 02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 47
85. 395 PolEXIT 31-462 Kraków, ul. Lotnicza 10
86. 396 Odpowiedzialność 04-596 Warszawa, ul. Przyjaźni 8
87. 398 Polska Partia Internetowa 40-081 Katowice, ul. Dąbrówki 10
88. 401 Inicjatywa Polska 03-921 Warszawa, ul. Londyńska 9 m. 44
  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:15-12-2015 22:14
    Wprowadził:Bartosz Goździk
  • Data modyfikacji:26-07-2019 15:08
    Wprowadził:Krzysztof Lorentz